Vlastnosti
» Použití
» Barvy a provedení
» Doplňky
» Instalace - montáž
» Technologie výroby
» Doporučení výrobce
» Ceník
» Foto - realizace
» Kontakty - dotazy
   

  Onduroof, s.r.o.
INSTALACE - MONTÁŽ vlnitých bitumenových desek Onduroof

1. Pro položení desek ONDUROOF musíme nejprve připravit latění. Latě musí být pečlivě rozmístěny a vzdálenost musí být dle sklonu střechy.

Rozlišujeme tři druhy sklonu:

sklon střech

5°- 10°

11°- 15°

více než 15°

podklad

bednění

latě s rozestupy 45 cm

latě s rozestupy 60 cm

podélný překryv

30 cm

20 cm

15 cm

příčný překryv

2 vlny

1 vlna

1 vlna

2. Podklad je připraven na pokládku desek
Desky pokládámáme od spoda z opačného konce střechy, než je směr větru. V první řadě se začíná celými deskami, ve druhé řadě je první deska rozpůlena a ve třetí řadě se začíná opět celými deskami. Podélné krytí vln je přes jednu popř. dvě vlny, dle uvedeného sklonu střechy.

3. Úprava desek
Desky je možné řezat pilou (ruční i elektrickou) na dřevo, kterou je nutné pro lepší řez potřít olejem. Při montáži průsvitných desek je nutné předvrtat otvory pro připevnění.

4. Montáž
Po vyrovnání desek příčně i podélně, desky přibíjíme speciálními hřeby ONDUROOF. Na okrajích desek přibíjíme v každé vlně, v každé podpoře (podle sklonu) na každé druhé vlně, tj. min. 20 hřebů na desku. Při montáži desek ONDUROOF na střechu se hřeby přibíjejí na vlně, při montáži desek na stěnu se hřeby přibíjejí ve vlnové prohlubni.

5. Montáž hřebene, závětrných lišt a ukončení u okapu
Na hřeben použijeme hřebenový díl o rozměru 200 x 48 cm. Hřeben pokládáme opět z opačného konce střechy než je směr větru s překryvem min. 10 cm. Na začišťování okrajů a závětrných lišt je možno použít krajovou lištu, nebo použít klasický způsob ukončení. Nepodepřená vzdálenost u okapu nesmí být delší než 7  cm.

 

Z obrázku je zřetelné, že montáž je velice jednoduchá, avšak je nutné dodržet normy sněhových oblastí ČSN P ENV 1991-2-3.

Tvorba www stránek